Teraz oświetlenie 12% TANIEJ z kodem- WIOSNA Szeroki wybór oświetlenia
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Oświetlenie salonu

2022-05-29
Oświetlenie salonu

Oświetlenie do salonu


Projektując oświetlenie do salonu należy pamiętać że pełni on różną funkcję każdego dnia. Oświetlenie zatem musi być dopasowane w taki sposób aby odczuwać odpowiedni komfort w danym momencie. Oświetlenie dopasowujemy również do domowników którzy korzystają z przestrzeni salonowej o różnych porach i w różnym charakterze. Możemy odpocząć na wygodnej kanapie, w takim przypadku sprawdzi się lampa podłogowa która pełnić będzie funkcję oświetleniową strefy relaksacyjnej.
Oświetlenie podłogowe nie jest zbyt intensywne dzięki czemu zrobi się przytulnie i komfortowo.

Ważnym elementem jest barwa światła oraz funkcjonalność. W takim celu można salon podzielić na kilka stref gdzie każda będzie miała przypisaną inną rolę. Część relaksacyjną z lampą podłogową, część telewizyjną z oświetleniem ściennym czy też część wizytowa z oświetleniem sufitowym centralnym. Możliwości jest bardzo wiele. 
Nie zaszkodzi jeżeli użyjemy różnego oświetlenia jednak dobrze będzie jeżeli lampy będą posiadać wspólny element np: kolor lub kształt.  Oświetleniem głównym w tym przypadku może to być zestaw plafonów który doskonale doświetli tę strefę salonu.

Do bardziej uniwersalnych rozwiązań należą lampy wiszące. Nadadzą lekkości pomieszczeniu i nie będą przytłaczać swoją wielkością. Lampy takie mogą być zakończone lekkim abażurem lub loftowym "druciakiem". Doświetlą pomieszczenie pięknym rozproszonym światłem

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 61 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Obsługa bardzo miła, gdyby niezawiniony przez sprzedawcę, poślizg firmy kurierskiej, byłoby 5. Sprzedawca zmienił dostawcę i na drugi dzień, przesyłka była u mnie.
2024-03-18
Bardzo miła i szybka obsługa oraz wysyłka. Lampa zapakowana solidnie. Dziękuję
pixel